EKSKURZIJA UČENIKA 2.a , 2.b i 2.c RAZREDA

Autor: Katarina Kotrla Vidić, 22. 4. 2013.

SLAVONSKI BROD , 18.04.2013.

DOŽIVLJAJ S EKSKURZIJE U SLAVONSKI BROD  ( BORNA SOUKUP , 2.b ) –

-          Krenuli smo autobusom iz  Požege u Slavonski Brod na ekskurziju . Čim smo stigli , pošli smo u Kazalište . Pogledali smo jako dobru predstavu „ Čudnovate zgode šegrta Hlapića „.

-          Poslije predstave u parkiću smo pojeli užinu.. Tada smo pošli u obilazak Tvrđe .Fotografirali smo se dok smo obilazili kovačnicu , ljekarnu , zatvor i suvenirnicu .Nakon toga autobus nas je odvezao na trg kojim smo prošetali i vidjeli pozornicu .Kupili smo i nešto za uspomenu  .Otišli smo na ručak .Kad smo se najeli , autobus nas je odvezao u Zoološki vrt .Tamo smo vidjeli : pitona , pavijana , kornjače, vukove, ptice, divlje svinje , labudove…Vratili smo se u grad na izložbu u kuću Ivane Brlić- Mažuranić .Prošetali smo uz Savu i vratili se autobusom kući .

-NAŠA EKSKURZIJA U SLAVONSKI BROD ( TEA ČAVEC 2. b )-

-Na putu smo vidjeli puno toga.Voditeljica je putem govorila gdje smo i što ćemo vidjeti .Najprije smo išli u Kazalište.Predstava se zvala „ Čudnovate zgode šegrta Hlapića „ .Bila je jako raznovrsna ! Hlapiću se stalno nešto neobično događalo .Poslije predstave išli smo u park i pojeli svoje grickalice.Otišli smo do Tvrđe.Tamo nam je vodič govorio što su radili vojnici u doba Turaka . Vidjeli smo zatvor, ljekarnu , kovačnicu , tamnicu gdje su vojnike mučili .. Poslije smo išli na ručak.A onda u Zoo vrt.Vidjeli smo puno životinja. Nakon toga otišli smo na šetnju uz rijeku Savu . Tamo smo se slikali . Još smo obišli i kuću Ivane Brlić – Mažuranić. Pojeli smo na trgu sladoled.I onda smo pošli kući .

NAŠA EKSKURZIJA ( ROKO ANIĆ 2.b )

U Slavonskom Brodu bilo mi je lijepo .Išli smo u Kazalište i pogledali predstavu „ Čudnovate zgode šegrta Hlapića „.Kad je predstava završila išli smo u Tvrđu .Vidjeli smo : zapovjednika , caricu i sultana Sulejmana .Kad je sultan s nama razgovarao , činilo mi se kao da smo u vojsci .Moja dva prijatelja bili su age i dobili „turban“ na glavu .Dalje smo vidjeli : ljekarnu , tamnicu , kovača.Onda smo otišli na trg u kupovinu .Poslije smo otišli na ručak .Ručali smo : juhu, krumpir i meso . Dobili smo i kolač . Tada smo pošli u Zoo vrt . Vidjeli smo raznovrsne životinje . Jedan majmun je jako skakao. Tada smo autobusom pošli kući .

SLAVONSKI BROD – NAŠA EKSKURZIJA ( JOSIP ŠIPEK  2.b)

Autobusom na kat išli smo u Slavonski Brod.Kad smo došli u Slavonski Brod, išli smo na predstavu „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“:Nakon te lijepe predstave išli smo na fini ručak , a poslije ručka u Zoološko vrt .

U njemu smo vidjeli ove životinje :papige, majmune , lisice, zmije , krokodile … Također smo išli i u veličanstvenu Tvrđavu .Poslije svih pustolovina , došlo je ono najljepše : šetnja uz bistru i lijepu rijeku Savu . Na kraju smo krenuli autobusom kući .