USKRS

Autor: Katarina Kotrla Vidić, 25. 3. 2013.

''Ovo je dan što ga učini Gospodin: kličimo i radujmo se Njemu.'' (Ps.118:24)

Uskrs je prodor nebeske svjetlosti i božanskoga mira u našu malu zemlju, nova objava nebeske slobode i božanske ljubavi. Uskrs je, zapravo, završetak prolaska dolinom suza i početak ulaska u vječni život, u pobjedu, u ljudskost koja više nikada ne može prestati.

Dopustimo da uskrsli Krist, Svojim Svetim Duhom, živi Spasitelj očisti naša srca i da u njima zavlada prava Božanska radost Uskrsa.

Dopustimo da za svakoga od nas ta radost Uskrsa bude zvijezda vodilja na njegovom  životnom  putu i izvorom duhovne i tjelesne snage.

Isus je rekao da nema veće ljubavi od one  da tko položi život za svoje prijatelje. A Isus je položio svoj život za nas. Koliko smo vrijedni i dragocjeni u njegovim očima!

Nakon Uskrsa sve dobiva svoj puniji smisao. Ovaj naš život predokus je vječnoga života u nebeskoj sreći koju nam je Isus omogućio. Ova nas činjenica ispunja snagom i smislom u svakidašnjem životu, napose u teškim i bolnim trenucima koji su također dio ovoga života.

U Isusovu uskrsnuću i sve naše ljudske patnje, boli i trpljenja dobivaju svoj puni smisao. Znamo da se jedino po križu i Kalvariji dolazi do pobjede, do slave i vječne sreće.

To je misao vodilja i naših vjeronaučnih susreta i naših vjeronaučnih sadržaja.

U sklopu vjeronaučnoga rada u školi i  mi vjeroučitelji (Mario Nikolić, Ivana Vidović i s. Karolina Manda Mićanović)  nastojimo buditi tu radosnu nadu u našim vjeroučenicima, našim djelatnicima (kolegama učiteljima), roditeljima i svima koje susrećemo i koji su dio naše škole.

Između mnogih aktivnosti koje u školi provodimo je i izrada panoa, slika i materijala kojima je također svrha poticati na aktivnu vjeru,  radosnu nadu i djelotvornu ljubav.

Napose za veće blagdane naša je škola urešena radovima naših učenika, lijepim i poticajnim mislima i ručno rađenim materijalima.

Često to izrađujemo i u humanitarne svrhe, ali i kao ukras škole, hodnika i učionica.

Tako smo i u pripremi za ovaj Uskrs bili aktivni. Izrađivali smo veliko uskrsno jaje, u koje je bila uključena učiteljica Tanja Zeba i učenici njezinog   4.b  razreda, zajedno s vjeroučiteljicom s. Karolinom.

Na poseban način uređujemo pano s materijalima i poticajnim mislima prateći liturgijsku godinu i važne događaje. Ove smo godine uz pomoć našega domara Marka         napravili Isusov grob i ukrasili ga kako bismo snažnije doživjeli smisao Uskrsa kao pobjedu života nad smrću i kao razlog našoj radosti.

SLIKE:

Slika1

Slika2

Radost - poznati Boga, vjerovati u Njega, ići za Njim i nositi Njega u svom srcu daje snagu čovječjem duhu da pobijedi sve kušnje, bolesti i stradanja. Ona nadahnjuje čovjeka za podvige u ime ljubavi prema Bogu i bližnjemu.

U toj radosti svim djelatnicima i učenicima naše škole suosjećanje s Isusom Patnikom ovih dana u njegovoj muci, a onda Gospodin slavno uskrsnu na ljudsku sreću beskrajnu.

s. Karolina Manda Mićanović

______________________________

I na nastavi informatike učenici su izrađivali čestitke za roditelje i učitelje.

Zapaženiji rad bio je rad učenika 6.b razrednog odjela Ivana Thura koji je zajedno sa učiteljicom informatike Katarinom Kotrla izradio svoj prvi film u Windows Movie Makeru.

RADOSTAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!