ŠŠD "SOKOL" 2011./2012.

Autor: Katarina Kotrla Vidić, 4. 5. 2012.

Pregled sportskih uspjeha u nogometu, atletici, odbojci i stolnom tenisu.

NOGOMET

Županijsko natjecanje iz nogometa održano u dvije skupine. Jedna skupina igrala je u Pleternici (6 školi) druga skupina u Velikoj (6 školi). Ždrijebom je odlučeno da naši dečki igraju u Velikoj. U tri odlične utakmice naši nogometaši pobijedili su sve svoje suparnike, te se zasluženo plasirali u finale koje je krajem ožujka 2012. godine održano u dvorani Grabrik sa školom A. Kanižlića koji je pobjednik skupine u Pleternici. U odličnoj atmosferi pred brojnim navijačima obiju škola naši nogometaši izgubili su 4:2 te osvojili 2. mjesto.

ATLETIKA

Sredinom travnja zaputili smo se u Osijek na županijsko natjecanje iz atletike. U autobusu je bilo jako veselo jer su uz natjecatelje išli i njihovi navijači. Djevojčice su osvojile 5. mjesto što je vrlo dobar uspjeh s obzirom da su školu zastupale u velikom broju učenice 6. razreda pred kojima je još dvije godine rada, prilike za napredak. Naši atletičari osvojili su odlično 2. mjesto  te opravdali očekivanje o nadarenosti učenika škole Cesarić za kraljicu sporta. Zbog maksimalnog zalaganja natjecatelji  korektnog  sportskog navijanja od strane navijača natjecatelji i navijači nagrađeni su odlaskom u trgovački centar Portanova. Nakon  napornog dana povratak u Požegu bio je oko 18 sati.

ODBOJKA – djevojčice

13. ožujka u Pleternici održano je županijsko natjecanje iz odbojke za djevojčice. U konkurenciji 9 osnovnih škola naše cure zauzele su 3. mjesto izgubivši u polufinalu od škole J. Kempfa u neizvjesnom trećem setu s 15:13. Uz mali faktor sreće mogli smo do finala, ali nažalost nismo uspjeli. Nadamo se više sreće i bolji uspjeh sljedeće godine.

STOLNI TENIS

24. veljače 2012. godine održano je županijsko  prvenstvo  u stolnom tenisu za učenike osnovnih škola.

Učenice naše škole osvojile su odlično 2. mjesto, dok su učenici bili uvjerljivo najbolji te zasluženo osvojili pobjednički pehar.